فیلترپرس باران نوین بهاران

09127424215

آغاز بهره برداری آزمایشی نیروگاه ۲۵ مگاواتیآغاز بهره برداری آزمایشی نیروگاه ۲۵ مگاواتی

با افتتاح دو پروژه برق خودتامین به میزان ۵۰ مگاوات، نیاز شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در حوزه زیرساخت برق مرتفع می شود.

به گزارش فیلتر پرس نوین به نقل از مرکز اطلاع رسانی شرکت، مجتبی حمیدیان، مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، روز گذشته در پی بازدید از پروژه‌های در حال ساخت شرکت، در خصوص پروژه برق ۲۵ مگاواتی اول گفت: هم اکنون ۸ مگاوات از این پروژه وارد مدار برق منطقه‌ای شده و امیدواریم تا چند روز آینده کل پروژه به بهره برداری کامل برسد.

وی با بیان اینکه تمامی تجهیزات مورد نیاز پروژه وارد شده است افزود: هم اکنون در حال نهایی کردن زیرساخت‌های تفاهمی با پیمانکار هستیم تا مابقی مولدها هم وارد مدار شود.

حمیدیان اضافه کرد: مجوز نهایی گاز اصلی پرژوه هم در حال پیگیری است و امیدواریم تا هفته آینده مجوز آن صادر شود.
مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران تصریح کرد: این نیروگاه خودتامین است و بعد از تأمین برق پایدار کارخانه‌های شرکت سنگ آهن در صورت عدم نیاز به شبکه برق سراسری تزریق می‌شود.

افتتاح نیروگاه ۲۵ مگاواتی دوم تا چند ماه آینده

وی در ادامه درباره پروژه برق ۲۵ مگاواتی دوم نیز گفت: بخشی از مولدهای این پروژه آمده و در حال رفع مسئله تخصیص گاز آن هستیم.

حمیدیان با بیان اینکه با رفع مسئله تخصیص گاز، نیروگاه ۲۵ مگاواتی دوم نیز تا چند ماه آینده به بهره برداری می‌رسد افزود: با وارد مدار شدن نیروگاه دوم، برق پایدار کارخانه‌های فرآوری و خردایش قدیم، معدن سه چاهون، میشدوان، آنومالی D۸، ساختمان مرکزی، کلیه ساختمان‌های اداری مجموعه استخراج و کارگاه‌ها و تعمیرگاه‌های مرکزی فراهم می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با تکمیل این دو پروژه و تأمین ۵۰ مگاوات برق خود تأمین نیاز فعلی شرکت سنگ آهن در حوزه زیرساخت برق مرتفع می‌شود.منبع : مهر نیوز