فیلترپرس باران نوین بهاران

09127424215

تلاش مرکز آموزش بازرگانی برای ارتقای آموزشی کارگزاران خبره گمرکیتلاش مرکز آموزش بازرگانی برای ارتقای آموزشی کارگزاران خبره گمرکی

مدیرعامل مرکز آموزش بازرگانی گفت: این مرکز با استفاده از اساتید مجرب حوزه گمرک، در تلاش است تا در راستای آموزش کارگزاران خبره اقدام موثری انجام دهد.

به گزارش فیلتر پرس نوین به نقل از مرکز آموزش بازرگانی، وحیدی اظهار داشت: یکی از اولویت‌های دولت سیزدهم تسهیل کسب و کارها از ابتدای فعالیت خود در دوره جدید است و در چارچوب این سیاست، اقدام مرتبط با تسهیل در صدور کارت کارگزاران گمرکی نیز افزایش یافته است.

وی گفت: افرادی که به‌دنبال دریافت پروانه کارگزاری گمرکات کشور هستند، نیازمند قبولی در این آزمون هستند.

مدیرعامل مرکز آموزش بازرگانی افزود: این مرکز سال گذشته با استفاده از اساتید با تجربه و خبره، قبولی بالای ۵۰ درصدی از ثبت نام کنندگان این آزمون را از آن خود کرده است.

وحیدی ادامه‌داد: این مرکز پتانسیل ارائه خدمت به صورت حضوری و آنلاین را داراست و اکنون در ۳۱ استان کشور دفاتر نمایندگی فعال دارد.

وی بیان داشت: با دریافت پروانه کارگزاری گمرک، افراد فعال این حوزه می‌توانند با مراجعه به نزدیکترین گمرک اجرایی فعالیت خود را آغاز کنند.

به گفته این مسؤول، در آزمون کارگزاری برگزار شده سال گذشته توسط گمرک ایران، حدود ۶ هزار و ۵۰۰ نفر شرکت کردند که از این تعداد ۸۰۰ نفر پذیرفته شده اند. برای امسال پیش بینی شده که حدود ۲۰ هزار نفر ثبت نام کنند.

شایان ذکر است آزمون کارگزاری گمرکی پس از هفت سال در سال ۱۴۰۱ برگزار و مقرر شد این آزمون هر ساله برگزار شود. این دوره در تاریخ هشتم و یازدهم شهریور برگزار خواهد شد.

متقاضیان برای حضور و کسب اطلاعات بیشتر از جزئیات برگزاری و محتوای دوره جامع آمادگی آزمون کارگزاری گمرک (حق العملکاری) می‌توانند با مراجعه به وبسایت رسمی www.ibtc.ir یا با شماره ۰۲۱۸۶۹۵ تماس بگیرند.منبع : مهر نیوز