فیلترپرس باران نوین بهاران

09127424215

توسعه نواحی صنعتی موادغذایی در شهرک‌های صنعتی اردبیل – فیلترپرس نوین |به گزارش خبرنگار مهر، هاشم علایی پیش از ظهر شنبه در بازدید از واحدهای تولیدی مستقر در شهرک صنعتی شماره دو اردبیل اظهار کرد: صنایع غذایی بیشترین حجم از متقاضیان سرمایه گذاری در شهرک‌های صنعتی استان را به خود اختصاص داده است که این نشان از اهمیت صنایع غذایی و تبدیلی در توسعه صنعت استان دارد.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع یک هزار و ۵۰۰ قرارداد منعقد شده با سرمایه گذاران، زون غذایی و بهداشتی با ۲۵ درصد، زون شیمیایی با ۲۱ درصد، زون صنایع فلزی با ۱۹ درصد، زون صنایع سلولزی با ۱۴ درصد، زون صنایع کانی غیرفلزی با ۷ درصد، زون خدماتی با ۶ درصد، زون نساجی با ۵ درصد و زون برق و الکترونیک با سه درصد به ترتیب بیشترین و کمترین متقاضیان سرمایه‌گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان را به خود اختصاص داده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی اردبیل بیان کرد: با توجه به استقبال نخست سرمایه گذاران برای حضور در زون غذایی این موضوع نشان از نیاز استان به توسعه صنایع تبدیلی کشاورزی دارد.

علایی هدف از اجرای زون بندی در شهرک‌های صنعتی را توجه به نیازهای واقعی تولیدی استان و رعایت ضوابط زیست محیطی و ارتقا سلامت محصولات تولیدکنندگان اعلام کرد.

وی افزود: شرایط واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی براساس زون بندی است، بدین معنی که به منظور ملاحظات زیست محیطی هر زون تخصصی از شهرک و یا ناحیه صنعتی به یک نوع کاربری و فعالیت اختصاص داده شده است تا شاهد تولید محصولات سالم و بهداشتی در سطح شهرک‌های صنعتی استان باشیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل ادامه داد: در صورتی که امکان اجرای یک طرح تولیدی به لحاظ زیست محیطی و بهداشتی در زون دیگر وجود داشته باشد، موضوع پس از طرح و تأیید در کمیته‌ای متشکل از شرکت شهرک‌های صنعتی، معاونت غذا و دارو، ادارات کل حفاظت محیط زیست و صنعت، معدن و تجارت اجرایی می‌شود.منبع : مهر نیوز