فیلترپرس باران نوین بهاران

09127424215

جزئیات جلسه وزیر پیشنهادی صمت با نمایندگان / علی‌آبادی قول خانه تکانی اساسی در وزارتخانه را دادجزئیات جلسه وزیر پیشنهادی صمت با نمایندگان

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: وزیر پیشنهادی صمت در جلسه ای که با اعضای کمیسیون صنایع داشت قول داد که یک خانه تکانی اساسی در وزارتخانه انجام دهد.

احمد رسولی نژاد در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد معرفی وزیر پیشنهادی صمت به مجلس اظهار داشت: جلسه‌ای با آقای علی آبادی وزیر پیشنهاد شده به مجلس، داشتیم. در ابتدا علی‌آبادی برنامه‌های خود را برای وزارت صمت بیان کرد و یکی از محورهای مهم استفاده از نیروهای کارآمد بود. علی آبادی تاکید کرد فارغ از گرایش‌های سیاسی هر کسی که بتواند از برنامه‌ها و ایده‌های او برای صنعت معدن و تجارت کشور استفاده کرد را به کار خواهد گرفت.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: پس از صحبت‌های علی آبادی نمایندگان به نوبت به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند. من نیز با ارائه آماری از سابقه و عملکرد مدیران ارشد و معاونین فعلی وزارت صمت و سابقه عملکرد آنها بر این نکته تاکید کردم که در وزارتخانه فعلی مدیران ارشدی وجود دارند که حتی سابقه یک روز کار در صنعت کشور و یا سابقه کار اجرایی را ندارند.

وی تصریح کرد: به صراحت به آقای علی آبادی اعلام کردم که حال صنعت خوب نیست. در این ۴۰ سال مدیران با لیاقت و حرفه‌ای تربیت کردیم چرا باید به دنبال گروه بندی و تیم بندی باشیم و از افرادی استفاده کنیم که هیچ گونه سابقه‌ای ندارند. این افراد یک اقلیتی هستند که باید کنار گذاشته شوند.

این نماینده مجلس گفت: اعضای کمیسیون به صراحت به وی گفتند که برنامه‌ها به تنهایی کافی نیستند و اگر به دنبال اجرای قوی این برنامه‌هاست باید یک خانه تکانی اساسی در سطح مدیران ارشد وزارتخانه انجام دهد. اعضای کمیسیون به وی یادآور شدند که رأی اعتماد ما به شما مشروط است. همانطور که به فاطمی امین مشروط بود.

وی ادامه داد: در بخشی دیگر از صحبت‌هایی که در کمیسیون مطرح شد سهامی اداره شدن وزارت صمت بود که گویا برخی گروه‌ها فکر می‌کنند که معاونت‌ها و مدیریت‌ها سهم آنها است در حالی که تصریح شد وزیر جدید باید بر اساس لیاقت و توانایی، معاونان و مدیران خود را انتخاب کند.

رسولی نژاد تصریح کرد: وزیر پیشنهادی صمت قول یک خانه تکانی اساسی را در وزارت صمت داد و در ادامه جلسه توانست رأی اعضای کمیسیون را به دست بیاورد.منبع : مهر نیوز