فیلترپرس باران نوین بهاران

09127424215

رقیب بخش فولاد نیستیم/‌ حمایت از فولادسازان – فیلترپرس نوین |به گزارش فیلترپرس نوین، همزمان با دور دوم سفر ریاست جمهوری به استان فارس، آئین بهره برداری از طرح توسعه مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد در شهرستان کوار انجام شد.

در آئین بهره برداری از طرح توسعه مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به موضوع ناترازی در حوزه فولاد، تاکید کرد که توسعه همگن و یکنواخت در این بخش صورت نگرفته است.

عباس علی آبادی، خطاب به فعالان این حوزه گفت: دولت، رقیب شما نیست، بلکه پشتیبان شماست و با تمام قوا از شما حمایت می‌کند.

وی افزود: اراده دولت سیزدهم بر این است که مشکلات را شناسایی کند و از رویکرد سنتی به سمت رویکرد آینده نگر، تغییر مسیر دهد.

علی آبادی با اشاره به اینکه کشور در تولید فولاد، رتبه دهم را در دنیا دارد بر اهمیت ظرفیت‌های قابل توجهی که در این بخش ایجاد شده است تاکید کرد و اذعان داشت که توجه به صنایع پایین دست، یک رویکرد صحیح است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر توسعه مواد اولیه و جلوگیری از صادرات آن، یادآور شد که مشکل صنعت را باید حل و گره‌ها را باز کرد و آینده نیز برای فعالان این بخش، روشن است.

مدیر کل صمت فارس نیز در این رابطه گفت: دو طرح توسعه مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد کوار در زمینه تولید شفت‌های صنعتی میله و میلگرد آلیاژی با مجموع میزان سرمایه گذاری ۴۰ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۵۰ نفر به بهره برداری رسید.

حمیدرضا ایزدی با تاکید بر پایداری و افزایش ظرفیت تولید در صنایع فارس گفت: افتتاح طرح‌های صنایع معدنی و تولیدی مجتمع ذوب آهن پاسارگاد در راستای تکمیل زنجیره تولید، تأمین محصولات مورد نیاز صنایع فلزی و فلزات اساسی، صنایع پایین دستی و پایداری و افزایش ظرفیت تولید است.

وی با اشاره به اینکه صنعت فولاد به عنوان یک صنعت مادر به رونق سایر صنایع کمک می‌کند اضافه کرد: دستیابی به رونق اقتصادی و افزایش درآمد ملی در کنار افزایش اشتغال و بهبود رفاه اجتماعی، از پیامدهای توسعه صنعتی است که در این راستا ارتقا بهره‌وری، ارزش افزوده بیشتر، تنوع‌بخشی به تولیدات و ایجاد زنجیره‌های ارزش، انواع کسب و کارها و اشتغال جدید و مسیرهای کسب رفاه را فراهم می‌کند.

گفتنی است این شرکت بزرگترین فولاد ساز بخش خصوصی کشور و جزو صادرکنندگان مطرح استان و کشور است.

فاز اول این کارخانه سال ۱۳۹۲ در زمینه تولید شمش فولادی آلیاژی با ظرفیت ۱.۵ میلیون تن در سال به بهره برداری رسید و در سال‌های ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۹ نیز فازهای دوم و سوم در زمینه تولید گندله آهن با ظرفیت سالیانه ۳.۴ میلیون تن و آهن اسفنجی با ظرفیت ۱.۸ میلیون تن به بهره برداری رسیده است. همچنین این شرکت در زمینه انواع گازهای صنعتی و تولید آهک کلسینه، نیزفعال بوده و طرح‌های توسعه دیگری در دست احداث دارد.

در آئین بهره برداری از طرح توسعه مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به موضوع ناترازی در حوزه فولاد، تاکید کرد: توسعه همگن و یکنواخت در این بخش صورت نگرفته است.

عباس علی آبادی، خطاب به فعالان این حوزه گفت: دولت، رقیب شما نیست، بلکه پشتیبان است و با تمام قوا از شما حمایت می‌کند.

وی افزود: اراده دولت سیزدهم بر این است که مشکلات را شناسایی کند و از رویکرد سنتی به سمت رویکرد آینده نگر، تغییر مسیر دهد.

علی آبادی با اشاره به اینکه کشور در تولید فولاد، رتبه دهم را در دنیا دارد بر اهمیت ظرفیت‌های قابل توجهی که در این بخش ایجاد شده است تاکید کرد و اذعان داشت که توجه به صنایع پایین دست، یک رویکرد صحیح است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر توسعه مواد اولیه و جلوگیری از صادرات آن، یادآور شد: مشکل صنعت را باید حل و گره‌ها را باز کرد و آینده نیز برای فعالان این بخش، روشن است.

گفتنی است این شرکت بزرگترین فولاد ساز بخش خصوصی کشور و جزو صادرکنندگان مطرح استان و کشور است.منبع : مهر نیوز