فیلترپرس باران نوین بهاران

09127424215

سرمایه‌گذاری در بخش معدن مطابق با نیازهای خوزستان باشدسرمایه‌گذاری در بخش معدن مطابق با نیازهای خوزستان باشد

اهواز- استاندار خوزستان، استفاده از ظرفیت جوانان در حوزه معدن را ضروری دانست و گفت: سرمایه‌گذاری در بخش معدن مطابق با نیازهای استان باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر حسینی محراب پیش از ظهر امروز شنبه در نشست شورای معادن استان خوزستان برقراری ارتباط مؤثر با سایر نقاط فعال کشور در زمینه معدن را ضروری دانست و اظهار کرد: در برخی از معادن کشور یافته‌هایی صورت می‌گیرد که تا زمان رسیدن به آن، فکری در موردش نشده است، بنابراین با توجه به پیشرفت فناوری‌های روزی که برای اسکن معادن استفاده می‌شود باید با کمک بخش صنعت اسکن کامل زمین‌های استان صورت گیرد.

وی با بیان اینکه مطالعه کامل پیرامون معادن خوزستان باید در دستور کار باشد، اضافه کرد: ما باید در کنار تکنولوژی قرار بگیریم تا ضمن کاهش هزینه‌ها نیز امکان لازم برای تجزیه و تحلیل‌ها فراهم شود.

استاندار خوزستان عنوان کرد: از تجربیات استان‌های مشابه برای ورود سرمایه‌گذاران، بهره‌گیری از تکنولوژی و امکانات لازم استفاده شود؛ سرمایه‌گذاری در بخش معدن مطابق با نیازهای استان باشد تا در آینده به عنوان بخش پیشران برای سایر معادن در مسائل داخلی عمل کند.

وی با تأکید بر تقویت بخش خصوصی در حوزه معادن خوزستان افزود: بستر لازم برای بهره گیری از ظرفیت فارغ التحصیلان حوزه معدن فراهم شود؛ باید میان معدن و رشته‌های دانشگاهی ارتباط برقرار کنیم تا از نظر علمی و فراوری به دستاوردهای ویژه برسیم.

حسینی محراب در ادامه استفاده از ظرفیت جوانان در کنار پیشکسوتان حوزه معدن را امری ضروری دانست و تاکید کرد: ذهن خلاق جوانان و شرکت‌های دانش بنیان می‌تواند فراورده‌های خاصی را در این حوزه رقم بزند؛ لذا در این راستا وجود برنامه عملی و نقشه راه با بهره گیری از ظرفیت علم و دانش اساتید ضروری است.

استاندار خوزستان افزود: زنجیره مربوط به معدن در صورت لزوم ایجاد شود تا این حوزه از وضعیت سنتی خارج شود.

وی ادامه داد: راهبردی که باید برای حوزه معدن در نظر گرفته شود باید مفهوم مقیاس را داشته باشد تا مردم را در این حوزه سهیم کنیم.

حسینی محراب با تأکید بر برنامه ریزی برای بانک‌های خوزستان تصریح کرد: نیازهای بخش معدن شناسایی شود تا بتوانیم همه ظرفیت‌های آن را فعال کنیم.

استاندار خوزستان با بیان اینکه موانع حوزه معدن باید از سر راه برداشته شود، گفت: بخش معادن هر شهر می‌تواند اشتغالزایی قابل توجهی داشته باشد.منبع : مهر نیوز