فیلترپرس باران نوین بهاران

09127424215

صفحه فیلترپرس

 

صفحه فیلتر پرس باران نوین بهاران
صفحه فیلترپرس filterpress plate
 

صفحه فیلترپرس دستگاه فیلتر پرس در تولید بسیاری ازمحصولاتی که در آن فرآیند جداسازی جامد از مایع انجام می پذیرد کاربرد دارند. آنها همچنین می تواند  برای بازیابی آب یا محلول های دیگر از فرآیند زباله و یا تولید یا بازیابی مواد جامد آبگیری مورد نیاز باشند. 

دستگاه های فیلتر پرس در صنایع مختلفی از جمله صنایع غذایی، داروسازی، خوروسازی، آرایشی بهداشتی ، شیمیایی ، تصفیه فاضلاب و صدها صنعت دیگر مورد استفاده قرار می گیرند.

صفحه فیلترپرس باران نوین بهاران

 صفحه فیلتر پرس تولیدی شرکت فیلترسازان باران نوین بهاران برای همه نوع کاربردی که در آن به جداسازی مایع از جامد نیاز باشد.

 از جمله استخراج معدن و فرآوری مواد معدنی، تولید مواد شیمیایی، مواد غذایی و آشامیدنی، فاضلاب صنعتی و بسیاری از کاربردهای دیگر، ایده آل هستند.

 به طور کلی صفحه فیلتر پرس جزو بخش های اصلی دستگاه فیلترپرس می باشد.

 می توان گفت: مواد، مدل ها و کیفیت های مختلف این صفحات تأثیرات متفاوتی بر عملکرد فیلتراسیون کل دستگاه خواهند داشت. 

سوراخ تغذیه، توزیع نقطه فیلتر (کانال فیلتر) و کانال های تخلیه آب با توجه به مواد مختلف دارای طرح های متفاوتی است. 

فیلترسازان باران نوین بهاران تولید کننده انواع دستگاه های فیلتر فشاری در سایز های استاندارد 200 ،400، 600، 800، 1000، 1200، 1500 میلی‌متری است. این مدل ها همچنین با گزینه های سفارشی برای رفع نیازهای دقیق شما در دسترس هستند.

طراحی صفحات فیلتر پرس filterpress

نحوه کار فیلتر پرس هایی که با صفحات ساخته می شوند بدین صورت است که صفحات فیلتر پرس توسط جک هیدرولیک که به صفحه متحرک متصل است.  به صورت کاملا آب بندی تحت فشار قرار می گیرند . 

در این حالت دوغاب با فشار وارد فیلتر پرس شده و ذرات جامد از مایع در فضای بین صفحات جدا می شود و کیک تشکیل می گردد .

 سپس ورود دوغاب قطع شده و صفحات از یکدیگر جدا گشته و کیک تخلیه می گردد . و دوباره مراحل فوق تکرار می شود.

دستگاه فیلترپرس یا فیلتر فشاری

زمانی که دستگاه فیلترپرس یا همان فیلتر فشاری برای اولین بار ساخته شد.  در طراحی صفحات آن از قاب های مستطیلی شکل ساده ای استفاده میشد .

 بین صفحات جامد مسطح با کانال ها یا شیارهایی روی صفحه قرار میگرفتند.  تا مایع را خارج کنند که این نوع دستگاه فیلترپرس قاب و صفحه نام گرفت.

مواد جامد محلول ورودی روی پارچه های فیلتراسیون که بین قاب و صفحات صاف نگه داشته میشد جمع شده و پس از اتمام کار صفحات را جدا کرده و مواد را تخلیه می نمایند

امروزه هنوز هم از این نوع دستگاه ها وصفحات در صنایع مختلف استفاده می شود.

. صفحات فیلتر پرس را میتوان به دو دسته صفحات چمبر ( صفحات با حجم ثابت) و صفحات ممبران ( صفحات با حجم متغیر) تقسیم کرد ، که اغلب برای ساخت این صفحات از پلی پروپیلن یا همان pp و سایر موادی که دارای تحمل بالایی برای درجات حرارت بالا هستند و از مقاومت خوبی برخوردارند استفاده می شود.

صفحات چمبر بسیار مقاوم و سخت هستند و معمولاً  کیکی با درصد خشکی60 درصد تولید میکنند.

  • صفحات ممبران ( صفحات با حجم متغیر)
    MEMBRANE PLATES
    در کل ساختار  این صفحات مانند صفحات چمبر می باشد با این تفاوت که در این نوع صفحات صفحه لاستیکی قابل ارتجاع وجود دارد که بعد از انجام عمل فیلتراسیون و  وارد کردن فشار توسط جک بر روی صفحات ،با استفاده از دمش هوا یا آب در فضای داخلی صفحات ، باعث فشار بیشتر بر روی کیک می شود. 
  •  همین امر خشکی کیک را تا 90% افزایش می دهد . در صفحات ممبران به علت خشکی زیاد کیک ، کیک روی صفحه و پارچه باقی نمی ماند.