فیلترپرس باران نوین بهاران

09127424215

قالیباف: نیروهای جوان در اصناف باید تحول ایجاد کنندقالیباف: نیروهای جوان در اصناف باید تحول ایجاد کنند

رئیس مجلس گفت: نحوه کار، ساختارسازی، نهادسازی و فعالیت‌ها در حوزه‌های اقتصادی و اصناف متفاوت شده است و نیروهای جوان در این بخش باید تحول ایجاد کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی امروز در مراسم روز ملی اصناف با بیان اینکه اصناف در تمام دوران انقلاب اسلامی نقش مهمی را بازی کرده‌اند اما ما نتوانسته‌ایم از تمام ظرفیت‌های مردمی و مدنی آنها به درستی استفاده کنیم، اظهار داشت: با نگاه به تاریخ می‌بینیم که هر زمانی که از اصناف حرفی زده می‌شود نقش آنها در مسائل سیاسی، فرهنگی و اجتماعی کشور بسیار برجسته و درهم تنیده است و نقش چند ساحتی دارند.

وی افزود: اولین وظیفه ما این است که شکر این نعمت را بجا بیاوریم اما اقرار می‌کنم که ما نتوانسته ایم از این ظرفیت به تمام معنا، مردمی و روی پای خود ایستاده و قدرت حل مساله داشتن، استفاده کنیم.

قالیباف با خطاب به اصناف، بیان اینکه شما فرمانده‌های عرصه اقتصادی کشور هستید، تاکید کرد که حکمرانی در عرصه اقتصاد کشور را باید مردمی کنیم که در این میان اصناف به طور کامل مردمی هستند.

وی افزود: هر فعالیت اقتصادی که اصناف و بخش خصوصی می‌توانند انجام بدهند را نباید دولت انجام دهد. به طوری که امام (ره) این عمل را شرعا حرام می‌دانستند.

قالیباف در ادامه گفت: اگر بخواهیم در حوزه اشتغال مانند گذشته عمل کنیم حذف می‌شویم و اکنون به پیچی رسیده‌ایم که ما نیز باید بپیچیم. نحوه کار، ساختارسازی، نهادسازی و فعالیت‌ها در حوزه‌های اقتصادی و اصناف متفاوت شده است و نیروهای جوان در این بخش باید تحول ایجاد کنند.

رئیس مجلس به صدور مجوزها اشاره کرد و افزود: در صورتی که اصناف انتظار دارند در حوزه پنجره واحد صدور مجوزها و روش کار و فعالیت سایبری تجدیدنظر کنیم هرگز این کار انجام نخواهد شد اما اگر نیازمند اصلاحات متناسب با فعالیت اصناف است این کار انجام می‌شود.

قالیباف گفت: نحوه فعالیت صدور مجوزها در کشور باید سایبری باشد اما اگر اصلاحاتی مورد نیاز است این موضوع قابل انجام است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر جمعیت جوان زیادی در کشور داریم که اگر به آنها توجه نکنیم تا ۱۰ سال آینده این پنجره نیز بسته خواهد شد و باید بتوانیم از این فرصت استفاده کنیم.منبع : مهر نیوز