فیلترپرس باران نوین بهاران

09127424215

پمپ فیلتر پرس

پمپ فیلتر پرس

پمپ فیلتر پرس

یکی از مهم ترین و اصلی ترین بخش های دستگاه فیلتر پرس پمپ فیلتر پرس می باشد. که کار انتقال پساب  به فیلتر پرس را برعهده داشته و باعث تشکیل کیک می شود.

پمپ های مورد استفاده در فیلتر پرس

پمپ های مورد استفاده در دستگاه فیلتر پرس معمولا از جنس پلی پروپیلن ، فولاد ضد زنگ یا آلومینیوم می باشد و با موتوری کار میکند که جریان الکتریکی به آن اعمال میشود.

روش کار پمپ در فیلتر پرس

در هنگام کار دستگاه فیلتر پرس وظیفه پمپ،  انتقال مواد و مایعات ورودی از طریق لوله های تعبیه شده به داخل دستگاه فیلتر پرس می باشد. از اینرو انتخاب پمپ مناسب نقش مهمی در بالا بردن کارایی دستگاه فیلتر پرس دارد زیرا باید محلول ورودی با فشار و سرعت مناسب وارد دستگاه شود تا فیلترپرس بتواند جامدات را از مایعات جدا نماید.بنابراین انتخاب پمپ فیلتر پرس با توجه به نوع مایعات، حجم و فشار مورد نیاز برای جداسازی جامدات بسیار مهم است.

پمپ فیلتر پرس از لوازم جانبی فیلتر پرس

برای انتخاب پمپ مناسب و ثبت خرید پمپ می توانید با همکاران ما در گروه صنعتی فیلترسازان باران نوین بهاران در ارتباط باشید.

اغلب پمپ های مورد استفاده در دستگاه فیلتر پرس بر اساس اصول هیدرولیک عمل می کند و میتوانند به صورت دستی، اتوماتیک یا با استفاده از سیستم‌های کنترل الکترونیکی کار کنند. همچنین، برخی از پمپ‌های فیلتر پرس دارای قابلیت‌های خاصی مانند تنظیم فشار، سرعت و دمای مایعات هستند که می‌توانند به بهبود کیفیت و عملکرد فیلتر پرس کمک کنند.

پمپ های فیلتر پرس انواع مختلفی دارد که با توجه به نوع کار و محلول ورودی دستگاه از آنها استفاده می شود. این پمپ ها شامل موارد زیر است:

مونوپمپ ها

پمپ های دنده ای

پمپ های دیافراگمی

پمپ های اسلاری(ضدسایش)

پمپ های سانتریفیوژ

پمپ های پریستالتیک

جهت آگاهی و استعلام قیمت پمپ فیلتر پرس با ما تماس بگیرید

پمپ فیلتر پرس اسلاری

پمپاژ اسلاری از انواع پمپ های خاص گرفته مانند اژکتورها گرفته تا پمپ های جابجایی مثبت استفاده می شود ولی در عمل معمول ترین پمپ در زمینه پمپاژ اسلاری پمپ سانتریفیوژ است

ادامه مطلب »

مونو پمپ فیلتر پرس

مونوپمپ فیلتر پرس مونوپمپ فیلتر پرس مونو پمپ در دهه ۱۹۳۰ بوسیله رنه مونو اختراع شد و بیشتر برای پمپاژ سیالات غلیظ مورد استفاده قرار

ادامه مطلب »