فیلترپرس باران نوین بهاران

09127424215

کاربرد فیلترپرس در تولید کاغذ

فیلترپرس کاغذسازی

Application of filter press in paper production

کاغذسازی

کاغذ یک ماده مصنوعی است که از مواد مختلفی بدست می‌آید. چوب، ماده اصلی ساخت کاغذ است. کاغذ را می‌توان از پنبه، نیشکر و… نیز ساخت. برای ساخت کاغذ از دو شیوه متفاوت استفاده می‌شود.

از درخت تا کاغذ

چوب ماده اصلی در ایجاد کاغذ است. ساخت کاغذ از چوب ۶ مرحله اصلی دارد. مراحل تهیه کاغذ از چوب عبارتند از:

قطع درختان

حمل الوار به کارخانه

کندن پوست درختان

تبدیل درختان به تکه‌های ریز چوب و تهیه چیپس چوب

از بین بردن رنگ زرد چوب و مخلوط چیپس چوب با آب و مواد شیمیایی (از جمله گچ، پلاستیک، آب ژاول پتاسیم پرمنگنات و…)

خشک کردن خمیر کاغذ و تهیه کاغذ

کاربرد مواد شیمیایی در کاغذسازی

ماده اصلی کاغذ در کارخانه سلولوز می‌باشد. پلاستیک برای تولید کاغذ گلاسه (کاغذ ضدآب) به‌شمار می‌رود. آب ژاول نیز برای سفید کردن رنگ زرد چوب استفاده می‌شود.

بازیافت کاغذ

در بازیافت کاغذ، کاغذهای باطله خرد کرده و آنقدر ریز می‌شود که بتوان آن‌ها را در آب حل کرد. بازیافت کاغذ موجب صرفه جویی در مصرف آب و بخصوص برق می‌شود.

در ساخت کاغذ از درخت ۱۴۰۰ کیلو وات ساعت برق مصرف می‌شود اما در بازیافت ۸۴۰ کیلو وات ساعت برق مصرف می‌شود.

کاغذهای حرارتی

کاغذهای حرارتی نوعی کاغذ می‌باشند که با مواد شیمیایی خاصی پوشش داده شده‌اند.

فیلترپرس چیست؟

فیلترپرس filterpress دستگاهي است كه عمل تصفيه را در حجم زياد انجام داده ومايع وجامد را از يكديگر جدا مي سازد. به طور عمده فيلتر پرس ها فيلترهاي تحت فشار هستند كه در ساخت آنها از صفحاتي استفاده مي شود كه بين يك صفحه ثابت، يك صفحه متحرك كه به جك هيدروليك متصل است قرار دارند و به هم فشرده مي شوند.

عملکرد دستگاه فیلترپرس اتوماتیک

کار فیلتر پرس، آب گیری از دوغابی است که دارای آب اضافی می باشد. با کمک فیلتر پرس میتوان کیک هایی با رطوبت بین 19 تا 25 درصد تولید کرد. امروزه با توجه به هزینه بالای استفاده از بستر های لجن خشک کن، استفاده از فیلتر پرس در صنایع تصفیه فاضلاب در کشور بسیار مرسوم گردیده است.

 در این دستگاه با استفاده از فشار هیدرولیکی تحمیل به دوغاب ، عملیات آبگیری از دوغاب با عبور مایع از میان روزنه صفحات ومحصور شدن ذرات و دانه ها در پشت صفحات انجام می پذیرد.

گروه صنعتی فیلترسازان باران نوین بهاران مفتخر است با تولید انواع دستگاه فیلترپرس در سایزهای مختلف در خدمت صنعتگران داخلی و خرجی می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و راهنمایی با ما در تماس باشید….