فیلترپرس باران نوین بهاران

09127424215

کاربرد فیلترپرس در صنعت پالایش

فیلترپرس پالایش

پالایش (که به آن پالودن نیز می‌گویند) در به معنی جداکردن و صاف کردن است و به فرایند جداسازی یا خالص سازی مواد خام طبیعی گفته می‌شود.

 این کار معمولاً در پالایشگاه یا کارخانه‌های ویژه انجام می‌گیرد. اصطلاح پالایش را معمولا در مورد مواد خام طبیعی به کار می‌برند که به خودی خود قابلیت استفاده دارند، اما اگر فرایندهای گالایش و خالصزسازی روی آت ها انجام گیرد کاراییزمتفاوت و بهتری خواهند داشت.

 

پالایش مایعات معمولاً به روش های مختلفی  مانند تصفیه و تقطیر انجام می شود.

 گازها را نیز می‌توان به همین ترتیب و به کمک عمل‌های تبرید و تراکم، پالایش نمود.

 

بسیاری از جامدات را می‌توان با روش کشت بلور در محلول ماده ناخالص، پالایش نمود.

 

موادی که غالبا نیاز به پالایش دارند عبارتند از:

فلزات

نفت خام

گاز طبیعی

سیلیکون

شکر

نمک خوراکی

روغن نباتی

فیلترپرس filterpress چیست؟

فیلتر پرس دستگاهي است كه عمل تصفيه را در حجم زياد انجام میدهد ومايع وجامد را ازهم جدا مي سازد. 

به طورکلی فيلتر پرس ها فيلترهاي تحت فشار هستند كه در ساخت آنها از صفحاتي استفاده مي شود كه بين يك صفحه ثابت، يك صفحه متحرك كه به جك هيدروليك متصل است قرار دارند و به هم فشرده مي شوند.

کار فیلتر پرس، آب گیری از دوغابی است که دارای آب اضافی می باشد. با کمک فیلتر پرس میتوان کیک هایی با رطوبت بین 19 تا 25 درصد تولید کرد. 

در این دستگاه با استفاده از فشار هیدرولیکی تحمیل به دوغاب ، عملیات آبگیری از دوغاب با عبور مایع از میان روزنه صفحات ومحصور شدن ذرات و دانه ها در پشت صفحات انجام می پذیرد.

 

کاربرد فیلتر پرس در صنعت پالایش

استفاده از فیلتر پرس شامل موارد متعددی است. میتوان گفت در تمامی صنایع از جمله صنایع غذایی، آرایشی بهداشتی، دارویی، خودروسازی و … از آن استفاده می شود.

امروزه در اغلب پالایشگاهها نیز برای پالایش و تصفیه و تولید انواع محصولات پالایشی استفاده از دستگاه فیلترپرس نقشی اساسی دارد.

 

 

شرکت فیلترسازان بارن نوین بهاران با تولید انواع دستگاه فیلترپرس در سایزهای متفاوت متناسب با نیاز شما آماده ی ارائه ی خدمات به صنعتگران داخلی و خارجی می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما در ارتباط باشید…