فیلترپرس باران نوین بهاران

09127424215

کاربرد فیلترپرس در صنعت خودروسازی

Application of filter press in automotive industry

صنعت خودروسازی( فیلترپرس در خودروسازی)
 
 آیا میدانید فیلترپرس در خودروسازی نیز کاربرد دارد؟
ابتدا مختصری به تضیح صنعت خودروسازی میپردازیم

 

صنایع خودروسازی شامل همه بخش‌های طراحی، توسعه، تولید و فروش لوازم نقلیه موتوری است.

مجموعه شرکت‌هایی که در طراحی، ساخت، بازاریابی و فروش وسایل نقلیه موتوری دخیل هستند، بخشی از این صنعت هستند.

 

هنگامی که بازار در آمریکا و ژاپن راکد بود، آسیا و آمریکای جنوبی بسیار رشد کردند و قدرتمند شدند.

همچنین از بازارهای بزرگ روسیه، برزیل، هند و چین هم اینگونه بنظر می‌رسد که بسیار سریع رشد کرده‌اند.

 

بنابر آمار سال ۲۰۰۷ میلادی حدود ۸۰۶ میلیون خودرو و کامیونت در جهان وجود دارد و سالیانه بیش از ۲۶۰ میلیارد گالن بنزین و گازوئیل مورد استفاده خودروها قرار می‌گیرد. این آمار بسرعت به ویژه در چین و هند در حال افزایش است.

به عقیده برخی توسعه سامانه‌های ترابری شهری می‌تواند تا حدود بسیاری از مصرف بیش از حد انرژی بکاهد و در نتیجه تأثیرات بسیاری در سلامت افراد جامعه داشته باشد.  اما با اینکه در این قسمت سرمایه‌گذاری بالایی انجام گرفته، کمتر شاهد خدمات‌دهی این بخش‌ها هستیم.

 

 

 

صنعت خودروسازی ایران

 پس از صنعت نفت، بزرگ‌ترین صنعت در ایران خودرو است. هم‌اکنون ایران با ساخت ۱٬۳۹۵٬۴۲۱ دستگاه خودرو و ۳۵٬۹۰۱ دستگاه خودروی تجاری (در سال ۲۰۰۹) هجدهمین خودروساز جهان و بزرگترین خودروساز خاورمیانه است.

در سال ۲۰۰۹ ایران از لحاظ سرعت رشد صنعت خودرو مقام پنجم جهان را پس از چین، تایوان، رومانی و هند کسب کرد. اما در چند سال گذشته انتقادات فراوانی به کیفیت و قیمت خودروهای ایرانی وارد شده‌است.

 

در سال ۲۰۰۱ میلادی، ۱۳ شرکت دولتی و خصوصی در ایران وجود داشت که در میان آن‌ها ایران خودرو و سایپا صاحب ۹۴٪ از کل تولیدات بومی بودند.

شرکت ایران خودرو در سال ۲۰۰۱ با تولید پیکان، ۶۱٪ بازار و سایپا در همان سال ۳۳٪ بازار خودروی ایران را به خودشان اختصاص داده بود.

 

تولیدات خودروی ایران در چند گونه خودروی مختلف موجود می‌باشد: خودروهای مسافری، چهار چرخ محرک، ون، کامیون‌ها، اتوبوس‌ها، مینی‌بوس‌ها و وانت‌ها. در ایران حدود ۵۰۰٬۰۰۰ نفر (تقریباً ۲٫۳٪ تمامی نیروی کار) به‌طور مستقیم در صنعت خودروسازی و بسیاری دیگر در صنایع مرتبط کار با این صنعت کار می‌کنند.

تقریباً ۷۵٪ کل تولیدات خودروی کشور را خودروهای مسافری و ۱۵٪ آن را خودروهای وانت دربر می‌گیرند.

 

پیش از آغاز طرح هدفمندی یارانه‌ها، صنعت نساجی بزرگترین صنعت ایران پس از صنعت نفت بود.  که در جایگاه ده کشور برتر جهان قرار داشت.  اما پس از نابودی صنایع نساجی ایران در اثر هدفمندی یارانه‌ها و عدم نوسازی ماشین‌آلات؛ ایران در این صنعت به جایگاه شصتم جهانی نزول کرد.  و نساجی جایگاه دوم را به صنعت خودروسازی داد.

 

 

امروزه استفاده از دستگاه فیلترپرسfilterpress در هر صنعتی رایج شده است که صنعت خودردوسازی داخلی نیز از این امر مستثنا نیست.

همکاران ما در گروه صنعتی فیلترسازان باران نوین بهاران در تلاشند تا با ارائه انواع خدمات در زمینه تولید دستگاه فیلترپرس، پارچه فیلترپرس، صفحه، پمپ و کلیه تجهیزات جانبی فیلترپرس کمک قابل توجهی به پیشبرد اهداف صنایع مختلف برسانند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و ثبت سفارش با ما در ارتباط باشید.