فیلترپرس باران نوین بهاران

09127424215

کاربرد فیلترپرس در صنایع معدنی

معدنکاری چیست؟

معدنکاری یا برداشت کانی‌ها به عمل استخراج کانی‌های ارزشمند یا دیگر مواد از زمین و معمولاً از معادن گفته می‌شود.

موادی که از این کانسارها به‌دست می‌آید شامل فلزات، زغال‌سنگ، شیل نفتی، سنگ‌های قیمتی، الماس، سنگ آهک، سنگ بعد، سنگ نمک، طلا، نقره، پتاس، شن، خاک رس و موادی از این دست می‌شود.

معدن‌کاری برای به‌دست آوردن هر ماده‌ای که نمی‌توان از طریق فرآیندهای کشاورزی رشد داد، یا به‌طور مصنوعی در آزمایشگاه یا کارخانه تولید کرد، لازم است. در یک تعریف کامل‌تر معدن‌کاری شامل برداشت هرگونه منبع تجدیدناپذیر مانند نفت، گاز طبیعی یا حتی آب نیز می‌شود.

استخراج سنگ و فلز از زمان‌های پیش از تاریخ توسط انسان انجام می‌شده‌است. فرآیندهای معدن‌کاری امروزی شامل جستجوی بدنه معادن، تجزیه و تحلیل ظرفیت سودآوری یک معدن پیدا شده، استخراج مواد مورد نظر و احیای نهایی زمین پس از بسته شدن معدن است.

                                                                                    یک نقشه ساده از معادن فعال جهان
 
 

عملیات استخراج، هم در طول دوره فعالیت معدن و هم پس از بسته شدن آن، معمولاً بر روی بر محیط زیست اثرات مخربی به‌جا می‌گذارد. 

از این رو، بیشتر کشورهای جهان مقرراتی را برای کاهش این تأثیرات منفی تصویب کرده‌اند. موضوع ایمنی کار نیز، مدت‌های طولانی است که نگران‌کننده است و شیوه‌های نوین بهبود چشمگیری در زمینه ایمنی در معادن به دنبال داشته‌است.

با تمام این اوصاف معدن و نیاز انسان به بهره برداری از آن جزو جدایی ناپذیز زندگی امروزی با معادن موجود می باشد.

برای بهره برداری از معادن و افزایش بهره وری راههای مختلفی وجود دارد که یکی از آنها استفاده از دتگاه فیلترپرس می باشد.

فیلترپرس چیست؟

فیلتر فشاری یا فیلتر پرس(به انگلیسیFilter press) گونه‌ای از دستگاه‌های فیلتراسیون است که از مجموعه‌ای از صفحات شامل غشاء فیلتر تشکیل می‌شود که با فشار جک هیدرولیک کنار هم قرار گرفته‌اند. این نوع فیلترها می‌توانند در فشار با کار کنند.

گروه صنعتی فیلترسازان باران نوین بهاران با کادری مجرب و مشاورانی با تجربه آماده ی ارائه خدمات و مشاوره در تمامی زمینه های مرتبط با کاربرد و تولید فیلتر پرس می باشد