فیلترپرس باران نوین بهاران

09127424215

توقف تولید خودروهای باری قدیمی تا ۲ سال آینده – فیلترپرس نوین |به گزارش فیلترپرس نوین، عبدالله توکلی لاهیجانی مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت اظهار کرد: بر اساس طرح تحول در صنعت خودرو تا ۲ سال آینده بن سازه‌های جدید جایگزین خودروها و بن سازه‌های قدیمی تجاری و باری می‌شوند.

وی افزود: یکی از برنامه‌های تحولی در صنعت خودرو، تولید بن سازه‌های جدید و حذف خودروهای قدیمی است. علت اینکه خودروهای تجاری قدیمی همچنان تولید می‌شوند، داخلی سازی قطعات مهم این خودروها در سالیان گذشته است، ما الان نیاز داریم تا این داخلی سازی را برای محصولات جدید انجام دهیم، اما این اقدام نیاز به تولید در مقیاس بالا دارد تا توجیه اقتصادی داشته باشد.

توکلی ادامه داد: در حوزه تولید خودروهای تجاری و باری، مقیاس اقتصادی تولید، عامل توجیه سرمایه گذاری برای محصولات جدید است برای همین لازم است تا تولیدکننده‌های مختلف با مشارکت و هم افزایی به سمت محصولات جدید حرکت کنند.

مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت گفت: ما باید در حوزه‌های مرتبط با پیشرانه، گیربکس و اجزای کلیدی به سمت هم افزایی بین شرکت‌ها حرکت کنیم، برای ایجاد این هم افزایی هم آئین نامه‌هایی را تدوین کرده‌ایم تا خودروسازان را برای رسیدن به یک بن سازه مشترک تشویق کنیم.منبع : مهر نیوز