فیلترپرس باران نوین بهاران

09127424215

سواستفاده از بازار انحصاری ظلم است/ خودروی قدیمی نباید تولید شودسواستفاده از بازار انحصاری ظلم است/ خودروی قدیمی نباید تولید شود

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: به خودروسازانی که همچنان مشغول تولید محصولات بسیار قدیمی هستند اعلام کرده ایم که به سراغ جایگزین‌ها بروند.

به گزارش فیلتر پرس نوین، مهدی اسلام پناه در یک مصاحبه تلویزیونی اظهار داشت: در همه جای دنیا چرخه عمر هر محصولی یک بازه زمانی مشخص دارد و نمی‌توان خودرویی که ۵۰ تا ۷۰ سال پیش تولید می‌شود همچنان با همان ساختار تولید کرد.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران اضافه کرد: برخی از بن سازه‌های (پلتفرم‌های) خودروهای سنگین نظیر کامیون ۱۹۲۴ که در شرکت ایران خودرو دیزل تولید می‌شود باید ارتقا یابد و البته در خصوص ادامه تولید این خودرو تردید وجود دارد، زیرا ممکن است حتی با ارتقا بن سازه نیز نتواند استانداردهای اجباری را دریافت کند‏‏ و در این صورت باید خودروی باری دیگری را جایگزین آن کنند.

اسلام پناه گفت: ترمز اضطراری را برای خودروهای سنگین اجباری کردیم‏؛ همچنین سیستم هشدار انحراف و سیستم کنترل پایداری هم جزو استانداردهای اجباری در خودروهای سنگین است و تولید کنندگان ملزم به رعایت این موارد هستند.

معاون رئیس جمهوری تاکید کرد: به خودروسازانی که همچنان مشغول تولید محصولات بسیار قدیمی هستند اعلام کرده ایم که به سراغ جایگزین‌ها بروند.

وی افزود: سازمان ملی استاندارد نمی‌تواند از تجهیزات مربوط به ایمنی و پایداری خودرو چشم پوشی کند و این موارد حداقل‌هایی هستند که برای تولید هر نوع خودرو باید رعایت شوند.

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: ما باید به دنبال رشد تولیداتی باشیم که از کیفیت لازم برخوردار باشند و حتی قابلیت صادرات داشته باشند‏ اینکه از بازار انحصاری سو استفاده کنیم و بدون در نظر گرفتن ملاحظات مصرف کننده و بازار فقط به دنبال عرضه محصول باشیم در واقع به مصرف کننده ظلم کرده ایم.منبع : مهر نیوز